Neden E-Mail Pazarlama?

Günümüzde en kıymetli şey veri haline gelmiştir. Tabii ki bu bilgiler Kişisel Verileri Koruma Kanununa (KVKK) uygun olarak barındırılmalı ve kişilerin izin verdiği limitlerde kullanılmalıdır. Kişisel veriler; sitenizde dolaşırken ve üye olunduğunda elde edilebilir. Üyelik aşamasında e-mail gönderebilme ve SMS gönderilme izinleri veren kişilere SMS ve e-mail gönderilebilir. Aksi halde KVKK’ya aykırı işlem yapılmış olacaktır.

Elinizdeki veri ile kullanıcılara, hedef kitlelere kişiye özel kampanyalar, teklifler ve promosyonlar sunarak müşteri bağlılığını arttırabilir ve böylece sitenizden daha fazla alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra fiziki mağazanız ve dükkanınıza da tekrar gelmelerini sağlayabilirsiniz.

E Mail Pazarlama’da Nelere Dikkat Edilmeli?

E-Mail Pazarlama’yı çeşitli araçlar ile yapmak mümkündür. Buradaki en önemli konu sadece maili ilgili kişlere göndermek değildir. Önemli olan; Hazırlamış olduğunuz E-Mail Pazarlama kampanyalarının ölçülebilir olmasıdır. Bazı ölçülmesi gereken konular:

  • E-Mail kaç kişeye ulaştı,
  • E-Maili kaç kişi okudu,
  • E-Maili kaç kişi okumadan sildi,
  • Kaç kişinin E-Mail hesabı hatalıydı

Bu bilgileri bir sonraki E-Mail Pazarlama kampanyanızda kullanarak daha verimli bir çalışma yapabilirsiniz. Örneğin: Sadece bir önceki E-Mail Pazarlama Kampasını okuyanlara yeni bir kampanya ile teklif sunabilirsiniz.