“Arama Motoru Pazarlamasının Gerekliliği”

Arama Motoru Pazarlaması (SEM) Nedir?

Arama motorları, kitlelerin aradıklarını ilgili yere yönlendirerek en hızlı, kolay ve istediğini bulmasını sağlayan araçlardır.

Bir arama yapıldığında arama motoru iki tip sonuç getirir. Bunlar Organik (Doğal – ücretsiz) sonuçlar ve reklam ile (ücretli) çıkan sonuçlardır. Arama Motoru Pazarlamacılığı (SEM) burada önem kazanıyor.

Arama Motoru Pazarlamacılığı ya da diğer adı ile Search Engine Marketing (SEM) Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında yapılan aramaların, web sitenizi veya e-ticaretini yaptığınız ürünlerinizi hedeflediğiniz kitlelere ulaştırmanızı sağlayan ücretli reklam alanlarında kullanabileceğiniz önde gelen arama motorlarıdır.

SEM için ülkemizde Google öncelikli tercih edilebilir. Bunun nedeni dünyada %60’ın üzerinde ve ülkemizde de %90’ın üzerinde tercih edilmesidir. Google SEM için Adwords kullanılmaktadır. Bu araç ile kampanyalarınızı oluşturabilir, analiz edebilir, sonuçlara göre kampanya ve reklamlarınızı, anahtar kelimelerinizi optimize edebilirsiniz. Böylece daha verimli kampanyalar oluşturarak doğru hedef kitlelere, doğru sonuçları en az maliyet ile

Arama Motoru Pazarlamacılığının Gerekliliği

Şirketinizin faaliyet alanlarını, vermiş olduğunuz hizmetlerinizi, fiziki mağazanızı, e-ticaretini yaptığınız ürünlerinizi istediğiniz lokasyonlara özel doğru hedef kitlelere ve çok daha fazla kişiye ulaştırmak istiyorsanız bunun yolu SEM’den geçiyor.

Neden SEM?

  • Doğru hedef kitleye ulaşmak,
  • Hzılı tanıtım yapmak,
  • İstediğiniz ürün ve / veya hizmeti tanıtmak,
  • Reklamlarınızın kontrolünü elinizde tutmak,
  • Bütçenizi kontrollü ve verimli kullanmak,
  • Kampanyalarınızı analiz edebilmek,
  • Ayırdığınız tanıtım bütçesini verimli kullanbilmek,
  • Dönüşümlere göre güncellemeler yapabilmek

İçin SEM tercih edilir. Böylece doğru hedef kitleye en az maliyetle hızlıca ulaşarak tanıtım ve satışlarınızı yapabilirsiniz.

Siz de şirketinizi arama motorlarında üst sıralarda görmek istiyorsanız zaman kaybetmeden şimdi bizimle iletişime geçiniz. Uzman kadromuz ile gerekli analizleri yaparak hemen çalışmalara başlayalım.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ile de bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.