“SEO (Search Engine Optimization)”

SEO (Search Engine Optimization). İnternet sitenizdeki tüm sayfa, kategori, marka ve ürünler için SEO çalışmaları yapılır. SEO, arama motorlarında dijital platformlarda bulunabilmenizi, doğru hedef kitleye internetteki sayfanızı ve ürünlerinizi ve fiziki mağazanızın tanıtımını reklam bütçesi ayırmadan yapabilmenizi sağlar.

SEO’yu, SEM’den (Arama Motoru Pazarlamacılığı) ayıran en önemli fark; arama sonuçlarında çıkabilmeniz için reklam bütçesi ayırmanıza gerek olmamasıdır.

“Arama motorlarında üst sıralara çıkmak istiyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız!”

SEO ile site içeriğine özel doğru ve özgün içerikler yazıldığında, sayfalar ve ürünlere özel anahtar kelime analizleri yapılarak tanımlandığında arama motorlarında idekslenmeye başlar ve üzretsiz olarak kitlelerin yaptığı aramalarda ön planda çıkmaya başlarsınız.

SEO, bir kere yapılan statik bir çalışma değildir. SEO, yaşayan güncellenmesi gereken çalışmaları barındırır. Bunun başlıca nedenleri; hedef kitlelerin arama alışkanlıklarının değişmesi, rakiplerin aldığı aksiyonlar, şirketinizin değişen stratejileri ve arama motorlarının yaptığı teknik güncellemelerdir. Geçmiş yıllarda arama yapılacak anahtar kelime tanımlama sayıları az olması gerekiyordu. Ancak, günümüzde gelişen teknoloji ile insanlar bir ürünü ararken yazmak yerine sesli komutlar vererek arama yapmayı da tercih ediyorlar ve bu eğilim günden güne artıyor. Örneğin: “En uygun orijinal barbi oyuncağı satın al” diyerek odaklı arama yapabiliyorlar.

Dijital (on-line) platformlarda şirketinizi, e-ticaret sayfanızı, ürünlerinizi ve hatta fiziki mağaza veya dükkanınızı tanıtmak ve doğru lokasyonlarda doğru hedef kitlelere ulaşmak istiyorsanız SEO kaçınılmaz bir gerekliliktir.

Siz de şirketinizi arama motorlarında üst sıralarda görmek istiyorsanız zaman kaybetmeden şimdi bizimle iletişime geçiniz. Uzman kadromuz ile gerekli analizleri yaparak hemen çalışmalara başlayalım.

SEM (Arama Motoru Pazarlamacılığı) ile de bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.