Affiliate Marketing Nedir?

Dijital mecralar, hedef kitlelere daha verimli, hızlı, kolay ve etkili ulaşarak ürün ya da hizmetlerinizi tanıtmanızı sağlayan ortamlardır.

Günümüzde gelinen noktada geleneksel diye adlandırabileceğimiz basılı yayımlardaki (Gazete, dergi, broşür gibi.) tanıtımlar yerine dijital platformlardaki tanıtımlar daha yaygın tercih edilmektedir.

Affiliate Marketing bir anlamda şirketlerin ortaklık yaptığı her iki şirketin de kazanmasını sağlayan yapıları barındırır. Bu ortaklık; sizin şirketinizin, e-ticaret sitenizdeki ürünlerinizin tanıtımlarını uygun olan dijital ortamlarda slider ve bannerlar ile yayımlanmasını sağlarlar.

Neden Affiliate Marketing?

Affiliate Marketing ortaklık yapısı kurulan her iki şirketin de kazanmasına olanak sağlar. Örneğin: Sizin e-ticaret sitenizdeki belirlemiş olduğunuz ürün linklerinden paylaştıklarınız ilgili dijital ortamlarda hedef kitlelere sunulur. Bu linkler aracılığı ile sitenize gelerek alışveriş gerçekleştirildiğinde ortaklık yapısı kurduğunuz şirkette bu alışverişten komisyonunu alır. Böylece kazan-kazan ile her iki tarafta avantajlı olur.